Neden TÜRKİYE?

Türkiye’ye farklı milletlerden gelen potansiyel yatırımcıların sayısı dönem dönem ivme kazanmakta ve yabancıya konut satışlarında ciddi artış görülmektedir bunun en önemli nedenlerinden biri ülkemizin bulunmaz jeopolitik konumudur.

İkinci olarak ise döviz kurlarındaki yükseliş sonrasında gayrimenkul fiyatlarının Türk Lirası cinsinden bu yükselişi takip etmemesi sonucunda özellikle yabancı yatırımcı açısından oldukça ucuz hale gelmiştir. Ayrıca son bir yıl içerisinde ekonomik durumunun bozulması ya da tahsilatta yaşanılan zorluklar neticesinde nakit yönetiminde sıkıntı yaşanması, çeşitli kişi ya da kuruluşlarca varlıklarının nakde döndürülmesi amacıyla satışı yoluna gidilmiştir. Bu durum da gayrimenkullerin “Pazar Değeri” üzerinden değil “Gerçeğe Uygun Değer” standardı üzerinden gerçekleşmesine neden olmuştur. Yani olması gereken değerin %30-40 gibi çok daha altında fiyatlarla satılmasına ortam yaratmıştır.

Hem döviz kurlarındaki yükseliş hem de içerideki nakde duyulan ihtiyaç yabancı yatırımcı açısından cazip bir ortam ve alım fırsatı yaratmıştır.
İçerisinden geçmekte olduğumuz bu günler hem yerli hem de yabancı yatırımcı açısından çok büyük fırsatlar sunmaktadır.

Menü