Avrupa Gayrimenkul Piyasası 2023 Değerlendirmesi

Avusturya’da konut fiyatları, sıkılaşan kredi politikalarının Avrupa kıtası genelindeki emlak piyasalarındaki yavaşlamayı şiddetlendirmesiyle geçen yılın sonunda on yıldan fazla bir süredeki en sert düşüşünü yaşadı.Avusturya Merkez Bankası’ndan alınan verilere göre, konut fiyatları dördüncü çeyrekte önceki üç aya göre %1,9 düşerek 2011’den bu yana en yüksek düşüşünü kaydetti. Bu da 2022 yılının yıllık artış hızını iki yıl aradan sonra tekrardan tek haneli rakamlara çekti ve %5 olarak gerçekleşti.

Avusturya’da Ev Fiyatları

4. Çeyrekte On Yıllık Dönemin En Büyük Düşüşünü GerçekleştirdiAvusturya mali piyasalarını düzenleyen kurumlar tarafından açıklanan daha sıkı konut finansmanı kuralları, dünya genelinde artan faiz oranlarının bir sonucu olarak piyasadaki yavaşlamayı artırıyor. Bankalar ve Avusturya hükümeti, kredi sınırlamalarının yürürlüğe girmesinden sadece aylar geçmişken, tekrardan gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.Viyana’daki eski apartman dairelerinin fiyatları %3,2 düşüşle üç ayda bir en büyük düşüşü gösterirken, başkent dışındaki yeni daireler ise yükselmeye devam etti.

Benzer İçerikler

Dünya Metropolleri Endeksi

2021 yılında başlayıp, bu yıl üçüncüsünü hazırlamış olduğumuz çalışma kapsamında, dünya genelindeki 50 adet metropol üzerine yoğunlaşarak, bu şehirlerde “Prime Location” olarak adlandırılan, yani şehirlerin

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim