Lokasyon Analizi

Lokasyon analizi, bir kuruluşun çalışanlarının, bilgilerinin, faaliyetlerinin ve malzemelerinin en uygun yerleşimini keşfetme, değerlendirme ve belirleme tekniğidir. Lokasyon analizi, konum tabanlı sorunlara çözümler sağlamaya yardımcı olacak modeller, teknikler ve araçlar geliştirmeyi içerebilir.

Lokasyon analizi hem kamu hem de özel sektörde önemli bir konudur. Özel sektörde, küçük işletmelerin, işlerini sürdürebilmeleri için pazar payının gerekli bir kısmına erişebilmede başarılı olacak tesisleri nereye yerleştireceklerini bilmeleri gerekir. Kamu sektöründe, itfaiye istasyonları, hastaneler ve karakollar gibi kamu hizmeti departmanları için lokasyon analizi önemlidir.

Konum, bir işletmenin başarılı olup olmayacağını belirlemede genellikle en önemli faktördür. Tesisler, lokasyon tahsisi analizini kullanarak maliyetleri azaltabilir ve erişilebilirliklerini yüksek tutabilir. Özel ve kamu sektörü kuruluşları, talep noktalarına mümkün olan en verimli şekilde hizmet verecek yeni bir tesis için en uygun yeri bulmak için lokasyon analizini kullanabilir.

Denge Değerleme olarak, yatırımcıların karar alma süreçlerine doğrudan etkisi bulunan lokasyon analizi hizmetlerimizi Türkiye genelinde ve Hollanda şubemiz ve yaygın hizmet ağımız sayesinde Avrupa ülkelerinde sunuyoruz.

Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim