Sertifikalarımız

SPK Gayrimenkul Değerleme Lisansı

2005 yılında kurulmuş olan şirketimiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 23.05.2007 tarih ve 20/578 sayılı Kurul Kararı ile Gayrimenkul Değerleme Faaliyetinde bulunmakla yetkilendirilmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından, gayrimenkul değerleme faaliyetinin düzenlemesi ilk kez 2001 yılında yapılarak sermaye piyasasında gayrimenkul değerleme faaliyetlerinin esasları belirlenmiştir. Bu alanda görev alacak kuruluşların sahip olmaları gereken sermaye, ortaklık yapısı, görev alacak uzmanların nitelikleri, yeterlilikleri ile Kurulca yetkilendirilme başvurularında aranan diğer koşullar ile mesleğin etik ve faaliyetlerin sürdürülmesine ilişkin gereksinimleri de belirlenmiştir.

Şirketimiz Türkiye genelinde 81 ilin tamamında, tamamı SPK lisanslı uzmanlardan oluşan 250 kişilik ekibiyle SPK tarafından yetkilendirilmiş biçimde hizmet sunmaktadır.

Denge Değerleme olarak, şirketimiz kurulduğu günden bu yana gayrimenkul değerleme faaliyetlerinin yanı sıra, makine, tesis, ekipman, demirbaş, taşıt gibi varlıkların değerlemesi alanında da uzmanlaşmıştır. Bünyesinde SPK lisanslı makine mühendislerinden oluşan 10 kişilik bir ekip bulunduran Denge Değerleme, Sermaye Piyasası Kurulunun 06/10/2022 tarih ve 58/1477 sayılı kararı ile belirlenen “Gayrimenkul Dışındaki Varlıkları Değerlemeye Yetkili Kuruluşlar” listesine alınma koşullarını sağlayarak, SPK tarafından makine ve ekipmanları değerlemeye yetkili kuruluşlar arasında yetkilendirilmiştir.

BDDK Lisansı


Şirketimiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yanı sıra, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu-BDDK tarafından da 03.03.2010 tarih ve 3577 sayılı karar ile bankalara değerleme hizmeti vermeye yetkili kuruluşlar arasına dahil edilmiş, tüm banka ve finans kuruluşlarına hizmet sunma konusunda yetkilendirilmiştir.

RICS Akreditasyonu


Şirketimiz, İngiltere Merkezli, 1868 yılında Londra’da kurulmuş olan ve dünya genelinde geçerliliği bulunan Royal Institution of Chartered Surveyors-RICS kuruluşunun akreditasyonuna sahip. Türkiye genelinde sınırlı sayıda şirket bu akreditasyona sahip olup, şirketimiz kadrosunda bulunan RICS üyesi uzmanlarıyla, dünya genelinde kabul gören değerleme raporları hazırlamaktadır.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası

Denge Değerleme, 2015 yılından itibaren kesintisiz olarak sahip olduğu uluslararası kabul görmüş ISO 9001:2015 sertifikasına sahip Kalite Yönetim Sistemi anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en doğru çözümleri üreten Denge Değerleme, sürdürülebilir ve ülkesine değer katan bir şirket olma vizyonu ile, müşterilerine her zaman ve her yerde aynı kalitede hizmet vermeyi amaçlar.

Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim