Pazar Araştırması Raporu

Pazar analizi, gayrimenkulün ve yakın çevresinin tanımlanması, talep ve arzın saptanması konularını içerir. Pazar analizi sonunda çıkan sonuçlar ve kabuller finansal fizibilite çalışmalarında da kullanılır. Pazar analizi sadece En Verimli & En İyi Kullanım Analizi öncesinde değil fizibilite süresince devam eden bir süreçtir. Projenin gelişme döneminde ve yönetim aşamalarında Pazar analizi çalışmalarına devam edilmektedir.

Pazar araştırması, En Verimli & En İyi Kullanım Analizine taban oluşturması için mer-i plan şartlarının izin verdiği kullanımlar belirlenerek, söz konusu bu kullanımlara yönelik pazarda rekabet halinde olunacak projelerde; projelerin kullanım türlerine ve bileşenlerine göre pazar araştırması yapılmaktadır.

Geliştiricinin marka gücü ve satış kabiliyetlerine göre arsa üzerinde geliştirilecek proje türleri baz alınarak kiraya veya satışa çıkabileceği rakamalar pazar araştırma sonuçlarından sonra tahmin edilmektedir.

Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim