Dünyanın İlk Karbon Nötr ve Su Dengeli Ofis Binası

Genel Bina Özellikleri ve Kullanımı

Pixel Binası, değişen iş uygulamalarını destekleyen ve personel için çalışma ortamını iyileştiren dinamik bir iş ortamı olarak oluşturuldu. Küresel duygu aynı zamanda yeşil binaların personeli daha konforlu, üretken ve etkileşimli bir çalışma ortamı sunmada daha başarılı olduğunu göstermektedir. Çeşitli Çevresel Sürdürülebilir Tasarım (ÇST) özellikleri ve akıllı tasarım uygulamaları ile Pixel, sürdürülebilir, yenilikçi ve çağdaş bir ofis alanıdır.

Yeşil Yıldız Binalarında faaliyet gösteren işletmeler için sağlanan avantajlar daha küçük bir karbon ayak izini içerir ve şunları kapsar:

  • Daha sağlıklı bir çalışma ortamı 
  • Üretkenlik avantajları 
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk için bir platform 
  • Düşük işletme maliyetleri 
  • Geleceği güvence altına alma, işletmenizin geleceğine yapılan bir yatırım

Yenilikçi Çözümler

 

1-Karbon Nötr Bina Tasarımı

Pixel, karbon nötr olacak şekilde tasarlandı. Melbourne’un yağış ortalamasının (1999-2009) 10 yıl geri dönüş yapılması durumunda, Pixel şebeke bağlantısından ayrılabilir ve su temini konusunda kendi kendine yeterli olabilir.

2-Gömülü Karbonu Yarı Yarıya Azaltan Yeni Bir Yapısal Beton Tasarımı

Grocon, beton karışımındaki gömülü karbonu yarı yarıya azaltan yeni bir yapısal beton tasarımı geliştirdi. Bu ürünün dünya çapında çok önemli bir potansiyel etkisi bulunmaktadır.

3-Pencereleri Otomatik Olarak Açılabilen Akıllı Teknoloji

Pixel cephesi, binanın yapısını soğutmak için geceleyin pencereleri otomatik olarak açabilen akıllı teknoloji içerir.

4-%100 Taze Hava

Pixel binasında dağıtılan ve kullanılan tüm hava %100 taze havadır.

5-Gazlı Absorpsiyon Soğutucu

Gazlı absorpsiyon soğutucu, Avustralya’daki ticari bir binada ilk olma özelliğine sahiptir. Bu teknolojinin bir sonucu olarak enerjiden kaynaklanan karbon emisyonları dramatik bir şekilde azalmıştır.

6-Takip Edilebilir ve Sabit Fotovoltaik Paneller

Pixel, binanın çatısında güneşi yıl boyunca tüm zamanlarda panellerin doğrultusuna çeviren geniş bir fotovoltaik dizi uygulamıştır.

7-Gündüz Parlama Kontrolü

Pixel, ofis alanına %100 gün ışığı geçişini sağlamak için tasarlanmış olup, perdeler olmadan ekran tabanlı teknolojilerin kullanılmasına olanak tanır.

8-Su Duyarlı Tasarım

Sulama, Bina Kullanımı, Kamış Yatağı Sulaması: Pixel Binası’na yağmur suyu olarak düşen su, canlı çatıyı sulamak için kullanıldıktan sonra toplanır.

Vakum Tuvalet Teknolojisi: Pixel, Avustralya’da küçük ölçekli vakum tuvalet teknolojisini uygulayan ilk projedir. Vakum tuvalet sistemleri su tüketimini en aza indirir.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim