Eylül 2021-Şubat 2022 İstanbul İli Dükkan/Depo Değer Değişimi

İstanbul ili İlçe Bazlı 150 – 250 m² kullanım alanlı Depo- Dükkan nitelikli gayrimenkullerin altı aylık değer değişimlerine ilişkin görüşümüz aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Veri sistemimizde yer alan bilgiler ile hazırlamış olduğumuz raporlar, bölgesel olarak saha çalışmalarındaki tespitlerimiz, piyasa araştırmalarımız ve gözlemlerimiz görüşümüzün oluşmasında dikkate alınmıştır. 2021 yılı ilk üç çeyreğinde pandemi koşulları ve şartları dikkate alındığında depo/dükkan nitelikli gayrimenkullerde, kira birim fiyatlarında bir artış olmadığı hatta bir çok mülk sahibinin mevcut kiracı ile yola devam etmesi düşünüldüğünde mevcut kirasından %20 ye varan indirimler olduğu gözlenmiştir. Pandemi koşullarının normalleşmeye başlaması ile birlikte, Konut fiyatları, inşaat maliyetleri, enflasyon oranı ve döviz kurundaki yukarı yönlü değişkenlikler dikkate alındığında dükkan/depo birim fiyat değişimlerinin yukarı yönde olduğu ve yeni kira sözleşmeleri yapıldığı, yapılmaya çalışıldığı görülmektedir.

Aşağıdaki tablo ve grafiklerde ortalama değişim aralıkları verilmiş olmakla birlikte bazı ilçelerde ve bölgelerde, dükkan /depoların konum, cephe, bölge gelişimi ve değişim vb. gibi bir çok etkenler oluştuğunda daha farklı sonuçlara ulaşılabilmektedir.  

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşadığımız salgın ile oluşan Pandemi koşulları, alışverişin genel olarak e-ticarete yönelmesi ve bu alanda payın artması nedeniyle, mağaza, dükkan nitelikli gayrimenkullerdeki değer değişimlerinin, depo olarak kullanılan taşınmazlara göre daha az olduğu tespit edilmiştir.

Benzer İçerikler

Kira Değer Tespiti

Son zamanlarda en çok gündem olarak konuşulan ve haberi yapılan konuların başında, mülk sahipleri ile kiracılar arasındaki kira bedelleri gelmektedir. Kira değeri her dönem bir

İncele

Loder (Yükleyici) Nedir?

Arka ve ön kısmında çeşitli özellikteki kovaların yer aldığı loder, kazma ve yükleme gibi işlemlerin yapılmasına olanak tanır. Loder nedir sorusu, özellikle iş verimliliği arzu

İncele

Ev Ekspertiz Değeri Nasıl Hesaplanır?

Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarla birlikte tapu ve güncel imar bilgileri incelenir.

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim