Gayrimenkul En Güvenli Yatırım Aracı

Her manada çalkantılı bir seneyi geride bırakıyoruz. Pandemi etkilerinin devam ettiği, ekonomik değişkenliklerin yüksek olduğu, olumsuz gibi görünen bir senede, yerli yatırımcı için gayrimenkulün en güvenli yatırım araçlarından biri olduğunu tekrar ispatlandığını düşünüyorum. Markalı konutların neredeyse tüm ürünlerini sattığı, kiraların 2 katından fazla arttığı, gayrimenkul piyasası için çok hareketli bir yılı geride bırakıyoruz.  İstanbulda gayrimenkul fiyatlarının dolar bazında yaklaşık %15 değerlendiği bir yılda, yerli yatırımcılarımızın global bazda iyi bir getiri sağladığını gördük.

Ülkemize döviz getiren önemli ihracat kalemleri arasında olan ‘yabancıya gayrimenkul satışı’ konusunda çok iyi bir yıl geçirdik. Yabancıya konut satışı yıl sonundaki 50 bin konutluk satış adedini aşma hedefini 11 ayda 50 bin 735’e ulaşarak yakaladı.

Uluslararası gayrimenkul yatırımlarını güçlendirmek, bu alandaki sektör beklentilerini ulusal ve uluslararası platformlarda karşılamak ve yabancıya mülk satışında referans olan bir sivil toplum kuruluşu olmak amacıyla yaklaşık 2 yıldır faaliyet gösteren Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), 2022’ye bir dizi yeni atılımla girmeye hazırlanıyor. Gigder  Sertifikasyon ve Eğitim Komite Başkanı olarak hazırladığım, Stratejik Eylem Planımız kapsamında akademi kurarak 5 yılda 5 bin sertifikalı uluslararası gayrimenkul uzmanı yetiştirmekten, Uzakdoğu ve Afrika gibi Türkiye için yeni pazarlara girme stratejisiyle gayrimenkul ihracat merkezleri ve uyuşmazlık çözüm merkezi kurmaya kadar sektörümüze katkı sunacak pek çok adımı tek tek hayata geçirmek için yola çıktık. 2022 bu minvalde 2021 yılında startını verdiğimiz çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladığımız bir yıl olacak.

Benzer İçerikler

Kira Değer Tespiti

Son zamanlarda en çok gündem olarak konuşulan ve haberi yapılan konuların başında, mülk sahipleri ile kiracılar arasındaki kira bedelleri gelmektedir. Kira değeri her dönem bir

İncele

Loder (Yükleyici) Nedir?

Arka ve ön kısmında çeşitli özellikteki kovaların yer aldığı loder, kazma ve yükleme gibi işlemlerin yapılmasına olanak tanır. Loder nedir sorusu, özellikle iş verimliliği arzu

İncele

Ev Ekspertiz Değeri Nasıl Hesaplanır?

Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarla birlikte tapu ve güncel imar bilgileri incelenir.

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim