Gayrimenkul En Güvenli Yatırım Aracı

Her manada çalkantılı bir seneyi geride bırakıyoruz. Pandemi etkilerinin devam ettiği, ekonomik değişkenliklerin yüksek olduğu, olumsuz gibi görünen bir senede, yerli yatırımcı için gayrimenkulün en güvenli yatırım araçlarından biri olduğunu tekrar ispatlandığını düşünüyorum. Markalı konutların neredeyse tüm ürünlerini sattığı, kiraların 2 katından fazla arttığı, gayrimenkul piyasası için çok hareketli bir yılı geride bırakıyoruz.  İstanbulda gayrimenkul fiyatlarının dolar bazında yaklaşık %15 değerlendiği bir yılda, yerli yatırımcılarımızın global bazda iyi bir getiri sağladığını gördük.

Ülkemize döviz getiren önemli ihracat kalemleri arasında olan ‘yabancıya gayrimenkul satışı’ konusunda çok iyi bir yıl geçirdik. Yabancıya konut satışı yıl sonundaki 50 bin konutluk satış adedini aşma hedefini 11 ayda 50 bin 735’e ulaşarak yakaladı.

Uluslararası gayrimenkul yatırımlarını güçlendirmek, bu alandaki sektör beklentilerini ulusal ve uluslararası platformlarda karşılamak ve yabancıya mülk satışında referans olan bir sivil toplum kuruluşu olmak amacıyla yaklaşık 2 yıldır faaliyet gösteren Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), 2022’ye bir dizi yeni atılımla girmeye hazırlanıyor. Gigder  Sertifikasyon ve Eğitim Komite Başkanı olarak hazırladığım, Stratejik Eylem Planımız kapsamında akademi kurarak 5 yılda 5 bin sertifikalı uluslararası gayrimenkul uzmanı yetiştirmekten, Uzakdoğu ve Afrika gibi Türkiye için yeni pazarlara girme stratejisiyle gayrimenkul ihracat merkezleri ve uyuşmazlık çözüm merkezi kurmaya kadar sektörümüze katkı sunacak pek çok adımı tek tek hayata geçirmek için yola çıktık. 2022 bu minvalde 2021 yılında startını verdiğimiz çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladığımız bir yıl olacak.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim