Gayrimenkul Piyasası 2021 Görünümü

Covid 19 pandemisi sonrası dünyamızda, yeni normale geçiş öncesi sancılarını hayatımızın her safhasında hissediyoruz. Ülkeler aldığı pozisyona göre bu sancıları farklı şiddetlerde hissetmektedir. Şiddeti ne olursa olsun pandeminin tüm ülkelerin dengesini sarstığını görülmektedir.

 

Ülke ekonomisi 2021 yılını %9 büyüme oranı (Ç3: %7,4), 1,915 trilyon TL (3. Çeyrek), % 21,31 TÜFE (Kasım 2021), %54,62 ÜFE (Kasım 2021), Konut Fiyat Endeksi %34,6 oranlarında artış gösterirken İşsizlik %11,20 (Ekim 2021), İnşaat sektörü büyüme oranı -% 6,7 (3. Çeyrek) oranında azalma olacak şekilde seyir izlemiştir.


2021 son çeyreğinde döviz kurlarında yaşadığımız artışlar. Artışlarda reel getirinin ne olduğunu sorgulamamızı kaçınılmaz kıldı. 2021 yılı genel değerlendirmesinde bu nedenle yapılan analizlerde 2015 yılı gerçekleşen rakamları 100 baz kabul ederek değerlendirme yapılmıştır. 2021 yılı konut fiyatlarında değer değişim ülke ortalaması % 34,60 olarak gerçekleşti. Değer artışında lokomotif illerin Ege ve Akdeniz bölgesi denize sınır iller olduğu görülmektedir.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim