Gayrimenkul Yatırımı Yoluyla Türk Vatandaşlığı Kazanımı İçin Gerekli Yatırım Bedelinde Değişiklik

13 Mayıs 2022 tarih ve 31834 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Türk Vatandaşlığı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Madde-1 uyarınca, gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı kazanımı için gerekli yatırım bedeli, 250.000 Amerikan Dolarından 400.000 Amerikan Dolarına çıkarılmıştır. Söz konusu değişiklik, 13 Haziran 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. 

13 Mayıs 2022 ile 13 Haziran 2022 arasındaki geçiş sürecinde 250.000 Amerikan Doları tutarındaki taşınmaz yatırımının tespitine dair baz alınacak tarihin; (a) dekonttaki işlem tarihi, (b) döviz alım belgesinin düzenlenme tarihi (c) 3 yıllık tutma taahhüdünün tapuya tescil tarihi -ister satış sırasında ister satış sonrasında olsun- (d) uygunluk belgesi tarihi veya (e) idarece belirlenecek başka bir tarihten hangisi olacağına dair henüz mevzuatta net bir açıklama yapılmamıştır. Bu konuda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çıkaracağı genelge beklenmektedir.

Benzer İçerikler

Kira Değer Tespiti

Son zamanlarda en çok gündem olarak konuşulan ve haberi yapılan konuların başında, mülk sahipleri ile kiracılar arasındaki kira bedelleri gelmektedir. Kira değeri her dönem bir

İncele

Loder (Yükleyici) Nedir?

Arka ve ön kısmında çeşitli özellikteki kovaların yer aldığı loder, kazma ve yükleme gibi işlemlerin yapılmasına olanak tanır. Loder nedir sorusu, özellikle iş verimliliği arzu

İncele

Ev Ekspertiz Değeri Nasıl Hesaplanır?

Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarla birlikte tapu ve güncel imar bilgileri incelenir.

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim