Gayrimenkul Yatırımı Yoluyla Türk Vatandaşlığı Kazanımı İçin Gerekli Yatırım Bedelinde Değişiklik

13 Mayıs 2022 tarih ve 31834 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Türk Vatandaşlığı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Madde-1 uyarınca, gayrimenkul yatırımı ile Türk vatandaşlığı kazanımı için gerekli yatırım bedeli, 250.000 Amerikan Dolarından 400.000 Amerikan Dolarına çıkarılmıştır. Söz konusu değişiklik, 13 Haziran 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir. 

13 Mayıs 2022 ile 13 Haziran 2022 arasındaki geçiş sürecinde 250.000 Amerikan Doları tutarındaki taşınmaz yatırımının tespitine dair baz alınacak tarihin; (a) dekonttaki işlem tarihi, (b) döviz alım belgesinin düzenlenme tarihi (c) 3 yıllık tutma taahhüdünün tapuya tescil tarihi -ister satış sırasında ister satış sonrasında olsun- (d) uygunluk belgesi tarihi veya (e) idarece belirlenecek başka bir tarihten hangisi olacağına dair henüz mevzuatta net bir açıklama yapılmamıştır. Bu konuda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çıkaracağı genelge beklenmektedir.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim