AVM İnşaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

AVM İnşaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çelik çerçeve binalar uzun zamandır dünya mimarisinin klasikleri olmuştur. Çelik yapılar hayal edilemez şekillerde yaratabilir.Bu tür mimari, satışların itici gücü olduğu bilinen duygusal tepkileri uyandırır. Çelik tasarımın estetiği ve göz alıcı konseptleri finansal hesaplamaları destekler. Bunlarla beraber taşıma gücü yüksek olması, ölçü olarak birçok açıdan da boyutları büyük olması sayesinde farklı alanlarda kullanılıyor. Bu alanlardan biri de tabi ki AVM inşaatlarıdır.

AVM İnşaat İçin Hangi Yapı Profilleri Kullanılmalı

Kullanılan malzemenin kalitesi açısından NPI ya da NPU profiller kullanılır.Sanayi demiri olarak adlandırılan bu demir çelik ürünü özel nitelikli bir üründür. Boyutları değişebilen profiller iş gücünü azaltmaya yardımcı olur. Kullanıldığı sistemin çok daha fazla dayanıklı olmasını sağlar. Beton yapılarda yapıya güç katar. Sağlam binaların yapı malzemesi olarak çok çeşitli alanlarda kullanılır. NPU ise profillerin çift taraflı olarak üretilmesiyle elde edilir. İnşaat ve sanayi sektörlerin vazgeçilmez yapı malzemelerinden biridir.

AVM İnşaatında Karşılaşılan Problemler

Ticari inşaat ve yatırım, diğer geliştirme projelerinden çok daha fazla gereksinime ve tehlikeye sahiptir. AVM’ler, diğer tüm gelişmeler gibi, çeşitli riskler taşır. Ayrıca aşağıdakiler gibi kendi sorunları da vardır:

Verimsiz Arazi Kullanımı

Alışveriş merkezlerindeki otopark kısıtlamaları nedeniyle büyük miktarda imar arazisini bina için kullanamazsınız.

Yüksek Arsa Fiyatları

Yerleşik bir mahallede geliştirilebilir arazinin azlığı ve park ihtiyaçlarından kaynaklanan verimsiz arazi kullanımı, yüksek arazi maliyetlerine katkıda bulunan faktörlerdir.

Kalkınma Finansmanı Piyasasının Büyüklüğü

Müşterileri merkeze çekmek için yüksek kaliteli kaplamalara sahip büyük ölçekli bir yapı, daha önemli bir finansal yatırım gerektirmektedir.

Eskime Olasılığı

Perakende binaları, özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, müşterileri çekmek için her zaman güncel mimari fikirlere ve bitişlere ayak uydurmalıdır.

AVM İnşaatı ortalama fiyatları

Bilindiği üzere, bir yapının inşaat maliyeti, binanın dıştan dışa yüzölçümü ile metrekare normal inşaat maliyet bedelinin çarpılmasıyla hesaplanıyor.Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2022 yılı için geçerli olacak inşaat maliyet bedelleri doğrultusunda AVM’ler ortalama metrekare başına 4950 lira ile 7800 lira arasında fiyatlandırılmaktadır.

Benzer İçerikler

İnşaat Demiri Fiyatları

İnşaat demiri, sıcak haddelenmiş nervürlü çelik çubukların ortak adıdır. Sıradan sıcak haddelenmiş çelik çubuğun derecesi, HRB’den ve kalitenin minimum akma noktasından oluşur. H, R ve

İncele

2021-2022 İnşaat Maliyetleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2021 yılı için geçerli olacak inşaat maliyet bedelleri açıklandı. 2021 yılı için geçerli olan inşaat maliyet bedelleri, mesken binalarında, yapı

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim