Kiralık Villalara Talep Patlaması Yaşanıyor

Kaş ve Kalkan’da kiralık villalara talepte patlama yaşanıyor. Haftalık ortalama kiralama bedelleri 7 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Büyük otelleri, tatil köyleri ve turizm tesisleri ile Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde 30-35’ini tek başına ağırlayan Antalya, pandemi ile birlikte kiralık villa pastasından daha fazla pay almaya başladı. Sakin, huzurlu ve izole bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Kaş ve Kalkan‘da villaların haftalık ortalama kiralama bedelleri sundukları jakuzi, sauna, hamam, ısıtmalı açık ve kapalı havuz, barbekü, sinema salonu, otopark, internet, oyun salonu, fitness odası gibi ekstra konfora göre, 7 bin TL ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Avrupa’da çok yaygın olan kiralık villa tatil konsepti, pandemi ile birlikte ülkemizde de yükselişe geçti. 6 ay süren uzun sezonu, 630 km’lik uzun kıyı şeridi, eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile Antalya, dünyanın her bölgesinden turisti ülkemize çeken bir cazibe merkezi. Daha çok her şey dahil hizmet veren olağanüstü turistik tesisleri ile talep gören Antalya, pandemi ile birlikte ister baş başa ister kalabalık ailelerin kendilerine özel, sakin, huzurlu ve izole tatil yapmalarını sağlayan kiralık villaları ile de büyük talep görmeye başladı.

Standart bir villanın haftalık bedeli 7 bin TL-10 bin TL

Antalya’da kiralık villa denince ilk akla gelen beldeler olan Kaş ve Kalkan’da okulların kapanması ve Kurban Bayramı tatili nedeniyle villa rezervasyonlarında patlama yaşanıyor. Bölgede birçok villanın tamamen turizm amaçlı olarak inşa edildiğini ve haftalık ya da aylık olarak kiralanmakta olduğunu ifade eden Denge Değerleme Bankalar ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdür Yardımcısı Latif Aksoy, ” Kaş ve Kalkan’da özel ve korunaklı bir tatil imkanı sunan villalar pandeminin de etkisi ile çok daha fazla tercih edilir oldu. Bölgede tatil severlere pek çok seçenek sunan farklı özelliklere villalar mevcut. Örneğin; 3 odalı, açık havuzlu, Amerikan mutfaklı, bahçeli, denize 1-2 km mesafede, ortalama 90-120 m2 büyüklüğünde standart bir villanın haftalık kiralama bedeli 7 bin TL-10 bin TL aralığında seyrediyor” dedi.

https://www.paradergi.com.tr/sektorler/2021/07/16/kiralik-villalara-talep-patlamasi-yasaniyor

Benzer İçerikler

TOKİ Etkisiyle Fiyatlar Dengelenir

Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu, konut satış ve kiralama bedellerindeki artışa ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu, Kira artışlarına neden olarak yeterli Konut üretilememesini ve inşaat maliyetlerindeki artışı gösterdi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim