Yeşil Mutabakat Sanayi Planı Kapsamında AB Devlet Yardımları

Yeşil Ekonomi’ye geçişte kilit öneme sahip sektörleri desteklemek amacıyla “Geçici Kriz ve Geçiş Çerçevesi“ kabul edilmiştir. Bu kapsamda yapılacak devlet yardımları mevzuatının, üye ülkeler tarafından yenilenebilir enerji ve enerji depolamanın yaygınlaştırılması ve sanayi üretim süreçlerinin karbondan arındırılmasına yönelik 31 Aralık 2025 tarihine kadar oluşturulacak planları kapsadığı belirtilmektedir.

Bu alanlarda verilecek devlet yardımlarının daha etkin hale getirilmesi amaçlanmakta ve bu kapsamda küçük projeler ve henüz tam olgunlaşmamış teknolojilere verilecek yardımlar için koşulların basit hale getirilmiştir.

Hemen hemen her alandaki yenilenebilir enerji kaynağının yaygınlaşmasını teşvik etmek üzere destek olanaklarının genişletilmesi, hidrojen türevi yakıtlara geçiş yapan sanayi süreçlerinin karbondan arındırılmasına yönelik destek imkanlarının artırılması, daha yüksek yardım tavanları ve basitleştirilmesi
hesaplama yöntemleri geliştirilecektir.

Benzer İçerikler

Makine Değerleme Nedir? Neden Yapılır?

Endüstriyel üretim alanlarındaki makine ve varlıkların analiz edilmesine makine değerleme adı verilir. Değerleme işleminin amacı, makinelerin işlevselliği ve verimliliği üzerinden şirketin finansal durumunu hakkında bilgi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim