Franchise Nasıl Kurulur?

Bir işletme açmak heyecan verici olabilir, ancak ne satacağınıza, adın ne olması gerektiğine ve hedef müşterilerinizin kim olduğuna karar verirken stresli de olabilir. Bu stres yaratan kararların çoğundan kaçınmanın bir yolu, halihazırda kurulmuş bir işletme için bir franchise yeri açmaktır.

Franchise İşlevi

Halihazırda kurulmuş bir şirketin franchise’ı, sıfırdan başlamak ve size müşteri çekmek için marka, logo ve diğer tanımlayıcı kriterler oluşturmaya çalışmak yerine, takip etmeniz gereken bir iş planı sağlar.

Bir franchise’ın işlevi, müşterilerin ülke genelinde güvenebilecekleri tutarlılık sağlamaktır. Örneğin, bir franchise restoranınız varsa, müşteriler işletmenizde yemek yerse, başka bir eyalette aynı şirkette sunulan aynı menü seçeneklerini ve fiyatlarını alacaklarını bilmelidir. Menülerde veya fiyatlarda küçük dalgalanmalar olabilir, ancak genellikle şirket genelinde her şey eşittir.

Geri Ödemeyi Görmek

Yıllık yatırımınızın en az yüzde 30’unu kazanmaya başlamanız yaklaşık üç yıl sürüyor. Bir franchise sahibi, işletmeye birkaç yıl sahip olduktan sonra mümkün olan altı haneli bir gelir elde ettiğinde başarılı sayılabilir.

Araştırma Süreci

Bir franchise satın almak için araştırma süreci, franchise ücretini rakiplerinkiyle karşılaştırmayı içermelidir. Yıllık kâr yaklaşık olarak eşitse, franchise’ı daha düşük katılım ücreti ile satın almayı düşünmelisiniz.

Bir diğer önemli husus, diğer şirket konumlarının başarısıdır. Satın almak için bir franchise seçerken, finansal olarak nasıl olduklarını öğrenmek için aynı şirketteki yakındaki sahiplerle konuşmalısınız. Başarıları veya başarısızlıkları, seçtiğiniz franchise’ı satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür, ancak tek düşünce bu olmamalıdır. Yönetim tarzı, konum ve diğer faktörler de herhangi bir franchise işinin başarısını etkileyecektir.

Size

Bir franchise ile başarılı olmak için birden fazla şubeye sahip olmayı düşünün. Ek lokasyonlar satın alacağınız düşüncesiyle ilk franchise lokasyonunuzu çalıştırmak uzun vadeli bir hedef olabilir. Yatırımınızdan geri dönüş almanın en iyi yolu budur, çünkü bir lokasyonda geçici mali zorluklar varsa, birkaç lokasyona sahip olmak, sorunlar çözülene kadar yükü taşımaya yardımcı olacaktır.

Faydalar

Franchise sahipliği, bir başlangıç ​​işinde bulamayacağınız fırsatlar sunar. Bir franchise’a yatırım yaptığınızda, şirket tipik olarak nasıl başarılı olunacağına dair eğitim ve rehberlik sağlar. Ne zaman açılacağı, hangi ürünlerin sunulacağı, hizmetlerinizin nasıl fiyatlandırılacağı ve reklamların nereye yerleştirileceği konusunda size yönergeler ve kurallar verilecektir. Bu kılavuz, stresinizi üzerinizden atabilir ve diğer franchise sahipleri için zaten başarılı olduğu kanıtlanmış bir yolu izlemenize izin verebilir.

Benzer İçerikler

Franchise Ne Kadar Kazandırır?

Franchising da ürünün üretiminden sunum şekline, sunumun yapıldığı hizmet noktasının dizaynından personelin eğitimine kadar pek çok konuda ana firmaya bağlılık gerekmektedir. sağladığı en büyük avantaj,

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim