Franchise Ne Kadar Kazandırır?

Franchising da ürünün üretiminden sunum şekline, sunumun yapıldığı hizmet noktasının dizaynından personelin eğitimine kadar pek çok konuda ana firmaya bağlılık gerekmektedir. sağladığı en büyük avantaj, başlangıç maliyetlerinin yüksekliğine ve kara geçme süresinin uzunluğuna karşın risklere azami derecede kapalı olan güvenilir yapısıdır.

Franchising veren pek çok marka, mağazanın açılacağı yer, mağazanın dizaynı, hizmet sunum şekli gibi önemli kararları da kendisi almaktadır. franchising hakkını almak isteyen tarafa sadece gerekli finansmanı sağlamak ve franchise haklarını elinde tutmak için çok sıkı ve ciddi olan sözleşme kurallarına uymak kalır.

Franchising, ana firma için de çok mantıklıdır. bu sistem sayesinde firmalar para koymadan, yatırım yapmadan, reklam giderleri dışında para harcamadan her yere yayılabilmektelerdir. sistemini, kanunlarını, piyasasını bilmedikleri ülkelere bu şekilde rahatça girebilmektelerdir ki bu müthiş bir avantajdır.

Franshising’in bu denli popüler olmasına şaşırmamak gerekir. Ana firma da, franchise alan da, ulaşılan tüketici de memnundur.

Franchise açarak ne kadar para kazanacağınız da sizin anlaşma yapacağınız firmaya ve çalışma sisteminize bağlı olarak değişecektir. Bu işte ayrıntılı inceleme yapmak, franchise veren firmaların şartlarını titizlikle incelemek, ilerideki kazancınızı doğrudan etkileyecektir. Eğer hesaplarınıza bakılırsa şirketin sizden istediği ücretler ve aylık ödemeler yüzünden cebinize pek bir şey kalmayacağını düşünüyorsanız daha mantıklı franchise seçeneklerine yönelmelisiniz. Bu gibi durumlarda yatırım yapmadan önce Denge Değerleme gibi değerleme şirketlerinden yardım almakta fayda vardır.

Benzer İçerikler

Franchise Nasıl Kurulur?

Bir işletme açmak heyecan verici olabilir, ancak ne satacağınıza, adın ne olması gerektiğine ve hedef müşterilerinizin kim olduğuna karar verirken stresli de olabilir. Bu stres

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim