Yabancıya Satış Değerleme Raporu

Türkiye’deki yasal düzenlemeler gereğince, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların tarafı olduğu gayrimenkul alım-satım işlemlerinde gayrimenkul değerleme raporu hazırlanması zorunludur. Bu durum hem yatırımla Türk vatandaşlığı kapsamında 250.000 USD bedelle yatırım yapacak yatırımcılar için hem de bunun dışında kalan diğer alım satım işlemleri için de geçerli. Bu hizmet, “Yabancıya Satış Değerleme Raporu” olarak adlandırılmaktadır.

Bu nedenle eğer Türkiye’de gayrimenkul almayı ya da satmayı planlıyorsanız SPK tarafından yetkilendirilmiş bir şirket tarafından hazırlanmış bir değerleme raporu edinmeniz gerekiyor. Sadece tarafından yetkilendirilmiş şirketler yabancıya satış değerleme raporlarını hazırlamaya yetkindir.

Yabancıya satış değerleme raporu, yatırımcının satın alacağı gayrimenkulü ilgilendiren tüm hukuki durumu, varsa yasal kısıtlamaları, iskan belgesi olup olmadığını, brüt kullanım alanını, fiziksel özelliklerini, projesiyle uyumlu olup olmadığını ve piyasa değerini Uluslararası Değerleme Standartlarıyla uyumlu bir biçimde açık ve doğru şekilde öğrenmesini sağlıyor.

Yabancıya satış değerleme raporunu ayrıca Türkçe’nin dışında, kendi ana dilinizde de talep edebilirsiniz.

SPK lisanslı bir değerleme şirketi olarak, şimdiye kadar Türkiye’nin 81 şehrinde, uzman ve donanımlı ekibimizle iki binin üzerinde müşterimize yabancıya satış değerleme raporunu hazırlamış bulunuyoruz.

Eğer yabancıya satış değerleme raporuna ihtiyaç duyduğunuz takdirde Türkiye’nin 81 şehrinde, uzman ve donanımlı ekibimizle sizlere bu hizmeti sunmaya hazırız.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim