Gemi Değerleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Deniz taşıtı değerleme raporları, gemi inşa ve gemi makineleri mühendislerinin uzman görüşünden yararlanarak, SPK lisanslı makine mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Gemi değerlemesi kapsamında, gemi yerinde fiziksel olarak incelenir. Kondisyon durumu, makine dairesi ve ekipmanlarının durumu ve kapasitesi, kreynlerin durumu ve kapasitesi, bakım durumu, bütün donanımları, can kurtarma ve yangın tertibatlarının durumu, ambarların kapasitesi ve genel durumuna yönelik bütün bilgiler toplanır.


Gemi yerinde incelendikten sonra gemiye ait belgeler (Gemi Tasdiknamesi, Klas Kurumu Sertifikası, Uluslar arası Tonaj Belgesi, Denize Elverişlilik Belgesi, Yük Gemisi İnşa Emniyet Belgesi, Uluslar arası Yükleme Hattı Sertifikası, Tonilato Belgesi, Özel Yatlarda Özel Yat Kayıt Belgesi vb) geçerlilik tarihi, eksik belge olup olmadığı, belgelerde herhangi bir rehin veya tutuklama kararının olup olmadığının incelenir. Rehin durumu ile ilgili güncel bilgiler ilgili liman başkanlığından teyit edilir.

Benzer İçerikler

Kira Değer Tespiti

Son zamanlarda en çok gündem olarak konuşulan ve haberi yapılan konuların başında, mülk sahipleri ile kiracılar arasındaki kira bedelleri gelmektedir. Kira değeri her dönem bir

İncele

Loder (Yükleyici) Nedir?

Arka ve ön kısmında çeşitli özellikteki kovaların yer aldığı loder, kazma ve yükleme gibi işlemlerin yapılmasına olanak tanır. Loder nedir sorusu, özellikle iş verimliliği arzu

İncele

Ev Ekspertiz Değeri Nasıl Hesaplanır?

Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Ekspertiz, gayrimenkullerin değerinin tespit edilmesi uygulamaları olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarla birlikte tapu ve güncel imar bilgileri incelenir.

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim