Gemi Değerleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Deniz taşıtı değerleme raporları, gemi inşa ve gemi makineleri mühendislerinin uzman görüşünden yararlanarak, SPK lisanslı makine mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Gemi değerlemesi kapsamında, gemi yerinde fiziksel olarak incelenir. Kondisyon durumu, makine dairesi ve ekipmanlarının durumu ve kapasitesi, kreynlerin durumu ve kapasitesi, bakım durumu, bütün donanımları, can kurtarma ve yangın tertibatlarının durumu, ambarların kapasitesi ve genel durumuna yönelik bütün bilgiler toplanır.


Gemi yerinde incelendikten sonra gemiye ait belgeler (Gemi Tasdiknamesi, Klas Kurumu Sertifikası, Uluslar arası Tonaj Belgesi, Denize Elverişlilik Belgesi, Yük Gemisi İnşa Emniyet Belgesi, Uluslar arası Yükleme Hattı Sertifikası, Tonilato Belgesi, Özel Yatlarda Özel Yat Kayıt Belgesi vb) geçerlilik tarihi, eksik belge olup olmadığı, belgelerde herhangi bir rehin veya tutuklama kararının olup olmadığının incelenir. Rehin durumu ile ilgili güncel bilgiler ilgili liman başkanlığından teyit edilir.

Benzer İçerikler

Pazar Araştırması Nedir? Nasıl Yapılır?

Pazar araştırması, işletmelerin müşteri beklentilerini, rakip durumunu ve piyasa trendlerini anlamalarına yardımcı olan kritik bir süreçtir. Bu süreç tüketicilerin düşüncelerini anlamak için anketler, odak grupları

İncele

Oto Ekspertiz Ücreti Ne Kadar

Oto ekspertiz ücreti konusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Oto ekspertiz fiyatları, aracın marka, model, yaş, kilometresi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekspertiz işlemi

İncele
Contact us

Kapsamlı Değerleme Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Sorularınızı yanıtlamaktan ve hizmetlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Your benefits:
What happens next?
1

We Schedule a call at your convenience 

2

We do a discovery and consulting meting 

3

We prepare a proposal 

İletişim